Prostatitin yaygın nedenleri: hastalık nasıl önlenir?

Prostatit nedeninin belirlenmesi, hastalığın önlenmesi, önlenmesi ve zamanında ve etkili tedavisi için çok önemlidir. Bu hastalık son derece yaygındır. Bu, istatistiksel çalışmaların verileriyle doğrulanır. Tıbbi istatistikler, bunun prostatın en yaygın hastalığı olduğunu doğrulamıştır.

Temel katalizörler

Bir erkeğin elli yıla ulaşmasından sonra prostatitin nedenleri oldukça anlaşılabilir, yerleşik ve hareketsiz bir yaşam tarzı ve stres eksikliği, pelvik tabanda tıkanıklık oluşumuna yol açar. Erkeklerde tedavi için patoloji katalizörlerinin belirlenmesi çok önemlidir, genç yaşta bu hastalık cinsel yolla bulaşan hastalıkların bir sonucu veya komplikasyonu olabilir.

prostatit ile kasık ağrısı

Hem genç hem de olgun genç erkeklerde prostatit nedenleri, hastalığın türüne bağlıdır. Daha ileri tedavi planı, prosedürlerin şeması da hastalığa neden olan faktörlere bağlıdır. Provoke edici faktörler hem bulaşıcı hem de bulaşıcı olmayan olabilir.

Bakteriyel prostatit gibi bu hastalık türü, enfeksiyonun penetrasyonunun ve gelişiminin arka planında ortaya çıkar.

Bakteriyel patolojiye ne sebep olur?

Bu tip farklı yaşlardaki erkeklerde prostatitin nedeni enfeksiyon oluşumudur. Bunun bir sonucu olarak, genellikle halsiz, ancak hoş olmayan bir inflamatuar süreç oluşur. Odak noktası tam olarak prostat bezi gibi bir organda bulunur.

Hastalığın bulaşıcı patojenleri aşağıdakiler olabilir:

 • prostat iltihabının nedenleri, çeşitli bakteri türlerinin penetrasyonunda olabilir: E. coli ve streptokok gibi yaygın mikroplar, vb. ;
 • cinsel enfeksiyonların ortaya çıkması da hastalığa yol açabilir. Bunlar, trikomonas, mikoplazma gibi yaygın enfeksiyonları içerir. En yaygın bakterilerden biri de klamidyadır;
 • prostat iltihabının nedenleri de uçuk gibi virüslerle enfeksiyon kapsayabilir. Papilloma virüsü de tehlikelidir;
 • Erkeklerde patolojinin nedeni mantar enfeksiyonları olabilir. Enflamasyon odağının görünümünü iyi tetikleyebilirler. Bu merkez, belirtilen, daha önce bahsedilen bezde ortaya çıkar. Özellikle yaygın olan Candida türlerinin mantarları, diğerleri, örneğin küflerdir. Katalitik etkiye sahip olan faktör, vücudun koruyucu fonksiyonlarında azalmadır. Mantarlar cinsel temas sırasında geçebilir. Bu genellikle genç insanlarda hastalık için bir katalizördür.

Spesifik patojen tipi, laboratuvar, klinik çalışmaların sonuçları ile belirlenir. Ancak bundan sonra, prostatitin nedenlerini belirledikten sonra tedavi reçete edilir. Spesifik ilaçların seçimi doktorun kararına bağlıdır.

Bakteriyel bir hastalık, iltihaplanmanın kendisinin meydana gelmesiyle aynı nedenlerle kronik, halsiz bir forma geçer. Ancak kronik form, yalnızca zamanında tedaviyi ihmal etmenin veya hatta reddetmenin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Erkeklerde prostat iltihabı nedenleri

Bu önemli konu, iltihaplanmanın bu hastalığın gerekli bir belirtisi olmadığına işaret edilmeden ele alınamaz. Patolojiye ne sebep olur? Pelvik bölgedeki durgunluktan kan bu alana girmez, bu nedenle besinlerle beslenmesi bozulur.

Bir erkekte hastalık belirtileri ortaya çıkar, ancak ilk başta onlara özel dikkat göstermeyebilir. İlk semptom, sürekli nahoş, acı verici duyumlardır. Pelvik bölgede bir erkekte uzun süreli rahatsızlık oluşur. Rahatsızlık özellikle belirgin olmayabilir, ancak sabit olabilir.

Erkeklerde hastalığın provoke edici faktörleri oldukça önemsizdir, çoğu yerleşik bir yaşam tarzını tercih eder, sağlığına çok az dikkat eder. Enflamasyon meydana gelirse, hastalığın başlangıcını etkileyen daha fazla faktör vardır.

Uzmanların bu tür süreçlerin neden ortaya çıktığına dair birkaç teorisi var. Erkeklerde prostat bezinin iltihaplanmasının nedenleri çeşitli olabilir ve tanımlanması her zaman kolay değildir.

Bu faktörlerle ilgili farklı görüşler vardır.

 • Birçok doktor, enfeksiyonun tespit edilmemesine rağmen mevcut olduğunu varsaymaktadır. Bu teori, kural olarak organda önemli değişikliklerin bulunması gerçeğiyle desteklenir.
 • Azaltılmış bağışıklık süreci üzerindeki etkisi hakkında görüş. Bu tür uzmanlar, vücudun azaltılmış koruyucu fonksiyonlarının arka planına karşı iltihabın oluşması anlamında prostatite neyin neden olduğu sorusuna cevap verir. Bir otoimmün özelliğin iltihaplanmaları, bu durumda, bağışıklığın azalmasının arka planına karşı gelişir.
 • Hastalığın oluşum yönteminin kimyasal özelliği ve iltihabın kendisi hakkında yaygın bir görüş vardır. Bu teorinin savunucuları, idrarın yanlışlıkla prostata geri akması nedeniyle iltihabın meydana gelebileceğini savunurlar.
 • Prostatite ne sebep olur? Bu fenomenler neden ortaya çıkıyor? Birçok doktor, nedenin, sinir uçları tarafından salgılanan belirli elementlerin organ dokuları üzerindeki özel etkisinde yattığı teorisine bağlı kalmaktadır. Bu teoriye hastalığın nörojenik doğası teorisi denir.

Erkeklerde prostatitin nedenleri, bu nedenle, iltihaplanma durumunda, hem oldukça yaygın hem de belirlenmesi oldukça zor olabilir. Prostatite ne sebep olabilir?

Bakteriyel olmayan bir hastalığın oluşumuna yol açan tüm bulaşıcı olmayan faktörler birkaç gruba ayrılabilir.

Nedeni durgunlukta, dolaşım bozukluklarında yatmaktadır. Ancak çeşitli faktörler nedeniyle ortaya çıkabilir. Ya bu karşı cinsten üyelerle düzensiz ilişki ya da hasar, hipotermi, zührevi hastalık.

Hastalığın başlangıcı için diğer mekanizmalar

Hastalığın kazanılmış nedenleri:

 • üretrit. Bu terim, üretra gibi bir kanalın iltihaplanmasını ifade eder. Enfeksiyon sıklıkla bahsedilen beze yayılır. 30 yıldaki prostatit nedenleri de bu faktörle ilişkilendirilebilir;
 • Bu kanalın daralması, idrar gibi bir tür sıvının çıkışının ihlali gibi bir soruna neden olabilir;
 • 30 yaşında genç yaşta prostatite neden olan nedir? Hastalık perineal bir yaralanmanın sonucu olabilir;
 • Yetişkinlikte söz konusu bezdeki taşlardan dolayı patoloji ortaya çıkabilir. Daha önce bu fenomenlerin sadece yaşlı erkeklerde meydana geldiğine inanılıyordu. Ancak şimdi bu tür sorunlar oldukça genç erkeklerde ortaya çıkabilir.

Prostatite ne sebep olur? Edinilen faktörler ayrıca zührevi hastalıklar, aşırı uzun süreli yoksunluk nedeniyle durgunluk olabilir. Prostatitin nedenleri de doğuştandır, ancak bu çok daha az yaygındır.

Konjenital faktörler:

 • Erkeklerde prostatite ne sebep olur? Provokatörler, salgı sıvısının durgunluğuna yol açan konjenital anomalilerdir;
 • belirli erkek hormonlarının yetersiz salgılanması. Bu fenomen, pelvik bölgede bezde durgun süreçlere yol açan yetersiz libidoya neden olur;
 • organa yetersiz kan temini de bir katalizör olabilir. Damarlar kenetlenir, kan durgunluğu oluşur. Bu fenomen, ilaçlar prostat bölgesine nüfuz edemediğinden hastalığın tedavisini zorlaştırır.

Hastalık neden oluşur? Provoke edici faktörler her zaman bireyseldir, her bir hasta kapsamlı bir muayeneden geçmelidir. Ancak önlem almak için önlem almanız gerekir.

Spor yapmak, sadece pelvik bölgeyi etkilemek için tasarlanmış egzersizler yapmak gerekir. Bağışıklığı, vücudun koruyucu işlevlerini sürdürmek, hipotermiyi önlemek ve hijyen kurallarına uymak gerekir.